Nemrégiben elcsíptem egy tévéműsort egy ismeretterjesztő csatornán, sajnos már csak a közepe felé.
Érdekes kísérlet folyt: egy 4-5 év körüli kisfiú és egy ugyanekkora kislány szüleinek elmondták, hogy egyik nap "műkaja&édesség"-buliba mennek gyermekek, a másik napon pedig csupa egészséges ételt felvonultató zsúrra.
A csavar ott volt a történetben, hogy a szülőknek éppen fordítva mondták a sorrendet: amikor úgy tudták, hogy csokibuli van, akkor volt a biokaja és fordítva. Az igazi adalék pedig az evészet után következett mindkét alkalommal (amiről viszont a szülők egyáltalán nem tudtak): az édességek után gyermekjóga-foglalkozás volt, nyugodt zenével és relax-gyakorlatokkal; másnap a zöldségeket és zabkekszet pedig bohóc, ugrándozás, lufik és buborékfújás, hangos zene és sok impulzus követte.
A kérdés:
Szerintetek mikor tapasztalták a szülők, a gyermeküket visszakapva, hogy "fel van pörögve" és mikor azt, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott?:-)
5 megjegyzés:
Szerintem az evés utáni program jobban befolyásol, mint az ételekben lévő anyagok. Tehát a jóga után voltak nyugodtabbak a gyerekek. (nem láttam a műsort, saját tapasztalat alapján próbáltam dönteni :) )
Én láttam ezt a műsort még tavaly, így tudom a megoldást, ám elgondolkodtató miért van annyi felpörgött gyerkőc..
műkaja után pörögnek....
Még várok...:-)
szerintem is az étel volt az, ami jobban befolyásolt. Kíváncsi vagyok, áruld el, kérlek.
Megjegyzés küldése